У Кропивницькому вшанували загиблих у Дебальцево та вчергове нагадали про полонених героїв
  • Птн, 02/17/2017 - 18:54

16 лютого 2017 року минуло два роки з того часу, як Кіровоградщина втратила під час бойових дій одинадцятьох бійців, серед яких: Шверненко Євген, Іскандаров Віталій, Ігіт Гаспарян, Вадим Харті, Бутенко Микола, Жук Олег, Кучер Валерій, Музика Артур, Тельнов Євген, Покрищенко Микола, Юрій Бутусов, Віталій Федитник. Ще четверо бійців вважають зниклими безвісти.

З нагоди цієї річниці, на площі Героїв Майдану, у Кропивницькому зібралося більше сотні небайдужих містян, щоб згадати полеглих бійців у боях за Дебальцеве.

В заході також взяли участь єпископ Кропивницький та Голованівський Марк та секретар єпархіального управління свящ. Іван Шубин.

Розпочався захід державним гімном України. Після вступного слова ведучого всі присутні приєдналися до молитви за загиблими воїнами, яку очолив владика Марк. Після богослужіння архієрей виголосив скорботне слово у якому згадав як і полеглих воїнів, так і тих, хто зараз на передовій, і тих, хто в тилу несе жертовне служіння по захисту Батьківщини від російської агресії. Окремо згадав владика і про полонених кропивничан, побажавши рідним ніколи не втрачати надії, а полоненим – швидкого звільнення.

Також до слова були запрошені рідні бійців третього полку спецпризначення Сергія Глондаря та Олександра Корінькова, які перебувають у полоні бойовиків.

“Ми живемо на своїй батьківщині, яку потрібно берегти та обороняти, тому ми відстоюємо зараз свою справу. Гасло «миру-мир» ніхто не відміняв, за останні роки ці слова дуже актуальні стали для нас. Я лише прошу дати нашим хлопцям сили волі та терпіння”, - розповіла дружина полоненого Олександра Корінькова.

У 2014 році в районі Савур-могили зник військовий Олександр Яремчук.


«Я сестра зниклого чоловіка, військового, як на мене, героя. Не буду розказувати як нам важко. Просто хочу подякувати вам за те, що ви прийшли. І звернутися до тих, хто цього не зробив. Прийшли небайдужі люди, знайомі, друзі. Однак нас не дуже багато. Я хочу сказати всім, що війна є… Хочу, щоб кожен у серці знайшов частинку доброти, поваги і розуміння. Хлопці гинуть, а крім рідних цього ніхто не бачить... Якщо кожен із нас знайде сил сказати собі це в голос, то це буде наскільки гучний крик душі, що нас почують. Згадайте всі, що ми українці, ми маємо бути сильними і підтримувати одне одного», - звернулася до присутніх сестра зниклого бійця Людмила.

Цього дня присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та на кінець заходу заспівали гімн України.

Фото: persha.kr.ua

Категорії: 

Схожі матеріали