Святий апостол Фома
  • Птн, 10/18/2013 - 20:01

Святий апостол Фома (пам’ять 6/19 жовтня) був родом з галилейського міста Пансади і займався рибальством. Почувши проповідь Ісуса Христа, він все залишив і пішов за Ним.
З
а свідченням Священного Писання, святий апостол не повірив розповідям інших учнів про Воскресіння Ісуса Христа: «якщо не побачу на руках Його рани від цвяхів і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю» (Ін. 20, 25).

На восьмий день після Воскресіння Господь з’явився апостолові Фомі і показав Свої рани. «Господь мій і Бог мій!» – Вигукнув святий апостол (Ін. 20, 28). «Фома, що був колись слабший за інших апостолів у вірі, – говорить святитель Іоан Златоуст, – зробився за допомогою благодаті Божої мужнішим, ревнішим і витривалішим за всіх інших апостолів, так що обійшов зі своєю проповіддю майже всю землю, не побоявшись сповіщати Слово Боже народам диким».

За Церковним Переданням святий апостол Фома заснував християнські Церкви в Палестині, Месопотамії, Парфії, Ефіопії та Індії. Проповідь Євангелія апостол завершив мученицькою смертю. За навернення до Христа сина і дружини правителя індійського міста Меліапора (Меліпура) святий апостол був ув’язнений, зазнав тортур, і, пробитий п’ятьма списами, спочив у Господі.