Сакральні предмети з колекції Олександра Ільїна
  • Птн, 04/14/2017 - 14:21

13 квітня 2017 року єпископ Кропивницький і Голованівський Марк взяв участь у презентації виставки «Сакральні предмети з колекції О. Ільїна», що відбулась у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.
На виставці були представлені сакральні предмети, які зберігаються у фондах обласного краєзнавчого музею та церковні книги з фондів обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. І. Чижевського. Виставку приурочено до світлого свята Воскресіння Христового.
Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників обласного краєзнавчого музею, співробітників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. І. Чижевського, студентів і викладачів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих.
Під час відкриття виставки директор музею, заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапеєва зауважила, що свято Великодня є особливим для кожного українця, звичаї і традиції якого передавалися з покоління в покоління. У часи великих випробувань для України – це свято асоціюється з переродженням та змінами.
Також з вітальним словом до присутніх звернувся єпископ Марк, який у своєму слові привітав усіх із Великодніми святами та нагадав про походження та зміст свята.
Завідуюча відділом рідкісних і цінних документів обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. І. Чижевського Наталія Миколаївна Зеленська виступила з презентацією 12 церковних книг, які представлені на виставці. Вона ознайомила відвідувачів з книгодрукування на території України, коротко розкривши зміст самих стародруків.
Завідуюча відділом історії Валентина Олександрівна Пархомчук провела міні-екскурсію – «Сакральні предмети з фондів обласного краєзнавчого музею, які представлені у стаціонарній експозиції». Зокрема на виставці можна побачити ікони: Покрова Пресвятої Богородиці і образ Св. Параскеви, Богоматір Одигитрія, Богоматір Охтирська, Богоматір Ченстоховська та інші, унікальні хрести, церковне начиння, а також реставраційні інструменти О. Ільїна. Саме цими інструментами колекціонер реставрував церковні книги, які представлені на виставці.
На завершення учні з Кіровоградської музичної школи № 1 імені Г. Г. Нейгауза виконали твори: Полторак Дар’я – «Поема Марія» та «Тільки мить», Козиний Максим – «Хорал», Мудрий Євген – «Капріс №9».