Різдвяне послання 2012-2013
  • Втр, 01/08/2013 - 19:01

Христос рождається! Славімо Його!

У благоговійній тиші Вифлеємської ночі Всемогутній Бог у людській подобі з’явився на землі. «І Слово стало плоттю, і вселилося між нами, повне благодаті й істини; і ми бачили славу Його, славу, як Єдинородного від Отця» (Ін. 1:14).
Вже більше двох тисячоліть Різдво Христове є найголовнішою подією на планеті. Бог воплотився й історія людства кардинально змінилася: розпочався новий етап суспільного розвитку. Народження Ісуса Христа стало вихідною точкою календарного літочислення нашої ери. Історія світу розділилася на час до і після Різдва Христового.
Різдву Христовому урочисто радіють всі християнські народи. Славословить втіленого Господа кожен народ своїми звичаями і рідною мовою піднесено співає Йому гімни.
Неймовірно радісно восхваляє Господа й побожний український народ. Ми, українці, прославляємо новонародженого Ісуса – Сина Божого колядками. Звичай колядування в Україні – це справжній духовний скарб нашої нації, який передається від покоління до покоління. Через колядки ми оголошуємо благу звістку, що Христос народився. Тож прославляйте Ісуса Христа благовісними різдвяними піснями, шанобливо вітайте тих, хто звеличує колядками новонародженого Спасителя, навчайте колядувати і оспівувати Бога своїх дітей і онуків!
У різдвяному вертепі біля ясел Богомладенця Христа згуртувалися знатні волхви-мудреці та прості пастухи. Братає всіх Новонароджений Месія.
Він і Церкву свою збудував на засадах миру, любові та єдності. Та й Україні дарував незалежність і благословив нас Помісною Православною Церквою, щоб і ми мали єдність. Однак, деякі з’яничарені наші співвітчизники з чиновницьких і депутатських кабінетів, дбаючи не про вічне і духовне, а про душевне і земне, намагаються зруйнувати Українську Православну Церкву Київського Патріархату й відправити на задвірки нашу українську мову, а разом з тим – незалежну Українську Державу. Недруги нас лихословлять і намагаються відібрати у нас, в Україні, наші українські храми. Але їм нічого не вдасться! Бо з Божої волі ми маємо незалежну Україну, співучу й милозвучну мову і Помісну Православну Церкву. Ми віримо, що настане церковна єдність в Україні й український народ стане єдиною могутньою християнською родиною.
Різдво Христове – велике християнське свято Божої любові. Та агресивна і яскрава реклама крамниць, товарів і розваг, подарунки, галасливі частування і веселощі дуже часто заглушують духовну складову й відволікають від Христа. Тому будьмо на сторожі, щоб під час святкування не впасти у спокусу і не розтратити на другорядне свій одухотворений внутрішній стан! Славте Христа, шануйте і плекайте наші традиції і водночас будьте уважні до себе і один до одного!
«Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне. Бо не послав Бог Сина Свого в світ, щоб судити світ, а щоб світ спасся через Нього» (Ін. 3:16-17). Безмежна Божа любов кличе нас до духовного переродження, зобов'язує нас постійно оновлюватися. У святковому сяйві Різдва Христового будьмо сповнені прагнення очищатися від скверни, паскудства, підлості й пороків! Якнайчастіше сповідаймося і причащаймося! І нехай Господь пробуджує наші душі й серця у каятті, любові й всепрощенні!
Святий апостол Павло проголошує: «Коли ж настала повнота часу, послав Бог Сина Свого (Єдинородного), котрий народився від жони, був під законом, щоб викупити підзаконних, щоб нам прийняти всиновлення. А оскільки ви – сини, то послав Бог Духа Сина Свого в серця ваші, Який викликує: «Авва, Отче!» Тому ти вже не раб, а якщо син, то і спадкоємець Божий через Ісуса Христа» (Гал. 4:4-7).
Поздоровляю вас, улюблені й дорогі у Христі брати і сестри, зі святом Різдва Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Щиросердо благаю вас постійно берегти, богобоязно і богомільно розвивати в собі дари благодаті Святого Духа. Шанобливо закликаю вас зберігати в чистоті високе звання дітей Божих. Тоді й будемо безпосереніми учасниками зшестя на землю Христа і Дух Його буде перебувати в нас. Тож нехай передзвін і гомін ангельської пісні «слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління» (Лк.2:14) небесною мелодією пролунає в наших серцях і душах! Піднесено бажаю вам доброго здоров’я, сімейного щастя і благополуччя. Нехай наповнюються ваші серця святковою несказанною Божою радістю!

Христос рождається! Славімо Його!

Кіровоград
Різдво Христове