Патріарх Філарет звернувся до Президента України з приводу порушення прав віруючих у смт Новоархангельск
  • Чтв, 01/17/2013 - 13:59

Президенту України
ЯНУКОВИЧУ В. Ф.

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

За дорученням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату звертаюся до Вас з приводу порушення представниками влади прав вірних УПЦ КП в смт Новоархангельськ Кіровоградської області.

Йдеться про прийняття 30 листопада 2012 р.  Кіровоградською обласною державною адміністрацією (розпорядження № 729-р за підписом заступника голови В. Серпокрилова) незаконного рішення про реєстрацію змін до Статуту парафії св. Володимира Кіровоградської єпархії УПЦ КП в смт Новоархангельськ. Наслідком цих змін, прийнятих фіктивними «зборами громади», що нібито відбувалися на місцевому елеваторі, громада св. Володимира була в юридичному плані насильно підпорядкована Московському Патріархату.

Довідавшись про проведення фіктивних «зборів», в яких не брали участі ні настоятель громади, ні практично жоден з  тих, хто постійно відвідує храм (окрім, можливо, кількох чоловік), громадою було проведено справжні збори, які проходили у храмі після богослужіння. Ці збори підтвердили бажання громади надалі залишатися у складі Київського Патріархату.

На жаль, Кіровоградська ОДА, розглядаючи цю конфліктну ситуацію, діяла не у рамках визначеного законом рівного ставлення до конфесій, а встала на сторону інтересів Московського Патріархату. Зараз розпорядження КОДА оскаржується в адміністративному суді.

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

На даний момент громада побоюється силових акцій захоплення прихильниками Московського Патріархату свого храму, тому вимушена організувати цілодобове чергування і охорону.

Своє занепокоєння і протест проти дій Кіровоградської обласної державної адміністрації висловив Священний Синоду УПЦ Київського Патріархату. Обурення ситуацією висловлюють громадські організації, політичні партії, народні депутати України. Події у Новоархангельську стали предметом уваги місцевих та загальнодержавних ЗМІ.

Ви, як Глава держави, є гарантом конституційних прав громадян. Тому звертаюся до Вас з проханням не допустити продовження порушення прав віруючих Київського Патріархату в смт Новоархангельськ Кіровоградської області, в тому числі будь-яких силових дій щодо громади та приміщення храму.

Зі свого боку Церква і надалі надаватиме своїм вірним у Новоархангельську всю можливу допомогу і підтримку в захисті їх законних прав, а також закликатиме до надання такої допомоги всіх небайдужих.

Сподіваємося, що суд скасує розпорядження Кіровоградської ОДА, а для представників місцевої влади ця прикра ситуація послужить уроком та навчить діяти відповідно до закону, а не власних уподобань.

Прошу Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, надати належні вказівки та вжити заходів з метою законного розв’язання конфлікту та відновлення порушених прав вірних УПЦ Київського Патріархату в смт Новоархангельськ Кіровоградської області.

Закликаю на Вас Боже благословення!

З повагою –

Філарет,