Михайлівський Золотоверхий відзначив 14 річницю відновлення
  • Втр, 05/27/2014 - 13:53

24-25 травня 2014 року єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, на запрошення намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископа Вишгородського Агапіта, взяв участь у святкуванні з нагоди 14-ї річниці відновлення Михайлівського Золотоверхого собору в м. Києві.

З нагоди свята у обителі відбулися урочисті богослужіння, які очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

24 травня Святійший Патріарх Філарет, у співслужінні єпископату, братії монастиря та численного духовенства звершив у Михайлівському соборі Всенічне бдіння, а 25 травня – Божественну Літургію.

Його Святості також співслужили: намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископ Вишгородський Агапіт, керуючий справами Київської Патріархії та Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; митрополит Львівський і Сокальський Димитрій; митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф; митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан; архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій; архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент; архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор; єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл; єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан; єпископ Васильківський Лаврентій; єпископ Іоан (Швець), єпископ Адріан (Кулик), братія Михайлівської обителі, запрошене духовенство.

Під час Літургії Святійший Патріарх Філарет рукоположив іподиякона Тараса Салюка у диякона.

На запричасному стиху проповідував насельник Михайлівського монастиря ієромонах Арсеній (Стебиволк).

Після Причастя мирян з проповіддю до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет. Предстоятель Київського Патріархату привітав парафіян монастиря з річницею відновлення і освячення Михайлівського собору.

Після Літургії відбувся Хресний хід навколо головного собору обителі та було відслужено молебень за мир в Україні й позбавлення Вітчизни від нашестя ворогів.