Єпископ Марк взяв участь в освяченні храму на честь Святого праведного Петра Калнишевського на хуторі Буда у Холодному Яру на Черкащині
  • Пон, 07/27/2015 - 19:57

25 липня 2015 року єпископ Марк здійснив візит на Черкащину, де взяв участь в освяченні храму на честь останнього Кошового отамана Запорізької Січі, святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського), на хуторі Буда Чигиринського району.

Очолив богослужіння Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який освятив новозбудований храм та звершив Божественну Літургію.

Під час освячення храму Його Святості співслужили також: митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, настоятель храму протоієрей Василь Ціріль та запрошене духовенство Черкаської, Волинської та Дніпропетровської.

За богослужінням молилися прочани з різних куточків Черкаської єпархії, мешканці хутора Буда та довколишніх сіл Холодного Яру, козаки та старшини Вільного козацтва Холодного Яру, народні депутати України Олег Петренко та Сергій Рудик, голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова Чигиринської районної державної адміністрації Володимир Клименко, фундатори будівництва храму родина Олег та Леся Островські.

Після літургії Святійший Владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом. У своїй проповіді Святійший Владика розповів про життя останнього кошового отамана Запорізької Січи святого праведного Петра Калнишевського.

Після богослужіння Святійший Патріарх Філарет нагородив церковними орденами благодійників, які найбільше спричинилися до будівництва храму на хуторі Буда, серед них подружжя підприємців та меценатів Олег та Леся Островські та підприємець Олексій Вадатурський, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, настоятель храму Праведного Петра Багатостраждального протоієрей Василь Ціріль.

Насамкінець митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан подякував Предстоятелю Київського Патріархату за архіпастирський візит на Чигиринщину.

Святійший Патріарх Філарет у супроводі архієреї та духовенства поклав квіти до поклонного хреста на честь Святого Петра Калнишевського та до пам’ятника Героїв Небесної сотні.