Єпископ Марк взяв участь у засіданні Священного Синоду
  • Срд, 05/15/2013 - 10:59

13 травня 2013 року владика Марк взяв участь в черговому засіданні Священного Синоду, що відбувся в Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Русі-України.

На цьому засіданні Священний Синод прийняв низку важливих рішень, а зокрема до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату двох єпископів та кілька десятків парафій, які раніше належали до юрисдикції Української автокефальної православної Церкви (УАПЦ).

У журналах засідання відзначається, що процес об’єднання парафій УАПЦ з УПЦ КП протягом останнього року активізувався:

«Протягом другої половини 2012 – першої половини 2013 років відбувається об’єднання десятків парафій Української Автокефальної Православної Церкви з Українською Православною Церквою Київського Патріархату. За цей час у Тернопільській області об’єдналося до 20 парафій, у Львівській області – до 15 парафій, у Хмельницькій області – 10 парафій, окремі парафії в інших областях України.
До Київського Патріархату були прийняті два архієреї УАПЦ.
Процес об’єднання триває, що підтверджує правильність позиції, висловленої Священним Синодом у грудні 2011 р. щодо необхідності продовжити діалог про єднання з окремими архієреями, єпархіями та парафіями УАПЦ».

Також на цьому засіданні Синод розглянув повідомлення преосвященного Марка про події у смт Новоархангельськ, зокрема про насильне захоплення 19 квітня 2013 року рейдерами на користь прихильників Московського Патріархату храму святого Володимира, який збудований громадою УПЦ Київського Патріархату, та про побиття співробітниками міліції 23 квітня 2013 року вірних Київського Патріархату під час спроби звільнити від захоплювачів власний храм.

З цього приводу Священний Синод ухвалив відповідне рішення:

1. Висловити обурення з приводу подій навколо храму святого Володимира у смт Новоархангельськ Кіровоградської області, який прихильники Московського Патріархату, за допомогою представників місцевої влади, рейдерів та правоохоронців намагаються відібрати у громади Київського Патріархату.

2. Вимагати розслідування факту жорстокого побиття представниками міліції 23 квітня 2013 року вірних Київського Патріархату під час спроби звільнити від захоплювачів власний храм у смт Новоархангельськ та притягнення винних правоохоронців до відповідальності.

3. Визнати, що до загострення конфлікту в смт Новоархангельськ привели дії місцевої влади, яка незаконно, всупереч протестам реально діючої громади св. Володимира УПЦ КП, за юридично нікчемними документами зареєструвала на папері «перехід» цієї громади в юрисдикцію Московського Патріархату. Тому відповідальність за подальший перебіг і розв’язання конфлікту лягає на тих, хто став причиною його виникнення і загострення.