Єпископ Марк відвідав Миколаївську єпархію
  • Втр, 07/21/2015 - 15:21

19 липня 2015 року владика Марк, на запрошення митрополита Миколаївського і Богоявленського Володимира, відвідав м. Южноукраїнськ, де взяв участь у богослужінні.

Очолив богослужіння Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який освятив іконостас новозбудованого храму на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла та звершив Божественну Літургію.

Його Святості також співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, настоятель храму протоієрей Віктор Бурка та запрошене духовенство Миколаївської єпархії.

В кінці богослужіння Святійший Патріарх Філарет звернувся до парафіян храму з архіпастирським словом.

Після Хресної ходи навколо церкви Святійший Владика нагородив благодійників, які найбільше спричинилися до будівництва храму Божого. Відтак, орденом Святого Рівноапоcтольного князя Володимира другого ступеня нагороджено Генерального директора ВП «Південно-Українська АЕС» Володимира Лісніченка, оденами Святого Рівноапостольного князя Володимира третього ступеня директора будівельної фірми «Тектоніт» Юрія Єрьоменка та заступника директора ремонтно-будівельного цеху ВП «Південно-Українська АЕС» Віктора Брозінського. Також Святійший Владика нагородив активних парафіян Патріаршими благословенними грамотами.

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков вручив Святійшому Владиці медаль «За заслуги перед Миколаївщиною» та привітав громаду зі знаковою подією – довгоочікуваним відкриттям храму.

Зі словами подяки за архіпастирський візит на адресу Предстоятеля Київського Патріархату звернулися митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир та настоятель храму протоієрей Віктор Бурка.

Після храмових урочистостей Святійший Владика прибув до міського будинку культури «Енергетик», де відбулася прес-конференція для засобів масової інформації Миколаївщини.

Під час прес-конференції голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков презентував проект нового храму Київського Патріархату, який буде збудовано в Жовтневому районі області.

Очільник обласної державної адміністрації нагадав, що під час минулого візиту Патріарха Філарета на Миколаївщину у селі Мішково-Погорілове Жовтневого району був закладений перший камінь під будівництво православного храму Різдва Христового. Вадим Меріков презентував ескізний проект майбутнього комплексу і попросив Святійшого Владику благословити його.

Під час спілкування із журналістами Святійший Патріарх Філарет розповів про підтримку Київським Патріархатом воїнів, які перебувають у зоні проведення АТО на Донбасі та започаткування спільно зі Збройними силами України інституту військових священиків.

Також цього дня, на запрошення Генерального директорам ВП «Південно-Українська АЕС» Володимира Лісніченка делегація духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі зі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом відвідала Південно-Українську АЕС.

Святійшого Патріарха Філарета супроводжували: Голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла у місті Южноукраїнську протоієрей Віктор Бурка, працівники Прес-центру Київської Патріархії.

Делегація оглянула адміністративні приміщення підприємства, де Володимир Лісніченко та представники адміністрації АЕС розповіли про історію та специфіку роботи підприємства. Також генеральний директор провів екскурсію для Святійшого Владики у машинний зал та приміщення пульту управління Першого енергоблоку АЕС.

Предстоятель Київського Патріархату також поспілкувався із диспетчерами, які позмінно несуть вахту та спостерігають за роботою реакторів. У розмові з працівникам станції Святійший Владика подякував їм за невтомну працю та благословив їх.