Єпископ Марк відвідав м. Полтаву
  • Суб, 11/30/2013 - 00:08

27-28 листопада 2013 року єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, на запрошення архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, взяв участь у святкових заходах та Божественній Літургії з нагоди дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського.

Святкування розпочалися 27 листопада урочистою академією, яку було присвячено 1025-літтю Хрещення Київської Руси-України та 150-літтю започаткування часопису «Полтавські єпархіальні відомості». Захід відбувся в першій половині дня у Краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського м. Полтави.

Урочисту академію відкрив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Свої доповіді представили секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Храпач, який розповів про історію «Полтавських єпархіальних відомостей» та заступник директора Державного архіву Полтавської області Пустовіт Тарас Павлович. Наприкінці заходу з повчальним словом до гостей звернувся Святійший Патріарх Філарет.

По завершенні офіційної частини розпочався святковий концерт, на якому виступили: український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; мистецькі колективи Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка – капела бандуристів «Любава», камерний оркестр та вокальний ансамбль «Веселкова доля», а також камерний вокальний ансамбль історичного факультету Педагогічного університету «Тисяча років музики». Святкову урочисту академію закрив керуючий Полтавською єпархією архієпископ Федір, який висловив щиру подяку всім, хто приймав участь у цьому заході.

Того ж дня, напередодні дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського, у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці міста Полтави було звершено Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Філарет.
28 листопада, в день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, в кафедральному соборі м. Полтави було звершено Божественну Літургію, яку очолив Святійший Патріарх Філарет.

Окрім владики Марка Його Святості також співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф; митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан; архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій; секретар Священного Синоду, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій; архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір; єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон; єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан; єпископ Валуйський Петро, вікарій Білгородської єпархії та численне духовенство Полтавської єпархії.

За богослужінням Святійший Патріарх виголосив проповідь, у якій зазначив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, але й християни, які живуть у світі.

Завершились урочисті заходи молебнем до преподобного Паїсія Величковського, що відбувся відразу по закінченні Літургії, та вручення дипломів лауреатам Полтавської єпархіальної премії ім. преподобного Паїсія Величковського.