Чудо Архістратига Михаїла в Хонах
  • Срд, 09/18/2013 - 19:19

19 вересня Православна Церква згадує подію, яка сталася у Фрігії, чудо Архістратига Михаїла в Хонах.

У Фрігії, недалеко від міста Ієраполя, в місцевості, під назвою Херотопа, знаходився храм на честь архістратига Михаїла, а поблизу храму – цілюще джерело. Храм цей був споруджений старанням одного з жителів міста Лаодикії у вдячність Богові і архістратигу Михаїлу за зцілення його німої доньки водою з джерела. А сталося це так.

У сні батьку німої дівчини, що не був ще просвічений святим Хрещенням, явився Архістратиг Михаїл та сповістив, що його дочка отримає дар мови, коли вип’є води з джерела. Невдовзі дівчина дійсно отримала зцілення і почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і усе його сімейство охрестилися, а в подяку Богові за чудо батько спорудив храм на честь святого Архістратига Михаїла.

До джерела стали приходити за зціленням не лише християни, але і язичники; багато хто з язичників зрікався ідолів і навертався до віри в Христа.

У храмі святого Архістратига протягом шістдесяти років ніс служіння паламаря благочестивий чоловік на ім’я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників приводив до пізнання Істини. Озлобленні на християн язичники, в першу чергу на Архипа, який ніколи не відлучався від храму і був зразковим служителем Христовим, задумали знищити храм і одночасно погубити Архипа. Для цього вони з’єднали в одно русло дві гірські річки і направили їх течію на храм. Святий Архип усердно молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. Після його молитви біля храму явився Архістратиг, який ударом свого жезла відкрив в горі широку розщелину і повелів спрямуватися в неї водам вируючого потоку. Таким чином храм залишився неушкоджений. Побачивши таке диво, язичники зі страху втекли, а святий Архип і християни, що зібралися в храмі, прославили Бога і дякували святому Архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де здійснилося чудо, дістало назву Хони, що означає «отвір», «розщелина».