Близько 90 мешканців Кіровоградщини відзначили медалями «За жертовність та любов до України»
  • Пон, 06/13/2016 - 15:04

12 червня 2016 року єпископ Марк, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив військових та волонтерів високою церковною відзнакою – медаллю «За жертовність та любов до України».

Урочиста подія відбулась після Божественної Літургії у Свято-Андріївському храмі, що на селищі Гірничому м. Кіровограда.

Майже 90 нагород вручили військовим та волонтерам, з них 35 – посмертні нагороди бійців 3-го полку спецпризначення, 34-го батальйону територіальної оборони, 28-ї окремої механізованої бригади, 13-го окремого мотопіхотного батальйону, 16-ї окремої бригади армійської авіації. Нагороди полеглих Героїв зі сльозами на очах отримували їхні батьки, дружини та діти.

«Сьогодні ми хочемо подякувати усім, хто лишився небайдужим у такий тяжкий час для нашого народу. Дякуємо рідним і близьким тих, хто віддав своє життя. Дякуємо нашим військовослужбовцям. Я хочу підкреслити, що ми маємо усвідомити, що і ті, хто загинув, і ті, хто живий, сьогодні ми разом. Смерть не може стати перешкодою для нас, наша любов долає цю перешкоду і ми перебуваємо в єдності... Пам'ятаймо про тих хто загинув і про їх родини, про тих, хто потребує лікування, хто турбується і збирає кошти, про тих, хто на передовій. Підтримаймо їх своєю молитвою, словами і діями, щоб ми єдиним фронтом, і живі, і ті, хто відійшов у вічність, всі стали на оборону один одного, на оборону всього нашого народу», – висловився перед присутніми єпископ Марк.

За словами владики Марка, на Кіровоградщині медалями відзначено близько 400 військових, волонтерів, громадських діячів та меценатів. По Україні подібних нагород отримали майже 13 тисяч українців, але подання на нагородження не припиняють приходити ні з військових частин, ні від волонтерів.

Фото: gre4ka.info